Korzystając z poniższego narzędzia, można wyszukiwać oferty na mapie ograniczając zakres poszukiwań do: kraju / województwa / powiatu / gminy / miasta / wsi / osiedla / ulicy.

Narzędzie umożliwia pomiary granic nieruchomości oraz weryfikację dokładnej lokalizacji nieruchomości z naszej oferty, jak również wyszukanie dowolnej działki po nr ewidencyjnym.

Poniżej wyszukiwarki znajdują się informacje na temat korzystania z narzędzia.

 

Map Ofert

Jak wyszukać ogłoszenie?

Po otwarciu OnGeo po lewej stronie znajduje się lista wszystkich ogłoszeń dostępnych w portalu.  Rozpocznij od wyboru obszaru, na którym szukasz ogłoszenia. Możesz to zrobić poprzez zbliżenie się na mapie do właściwego miejsca lub poprzez okno wyszukiwania miejsc:

Następnie wybierz rodzaj ogłoszenia oraz nieruchomości, jaka Cię interesuje. Rozwinie się panel z filtrami, które umożliwią Ci dostosowanie wyszukiwania do swoich potrzeb.

Na liście wyników znajdziesz ogłoszenia zgodne z filtrami jakie zostały wprowadzone i które znajdują się w zasięgu mapy widocznej na ekranie w momencie wyszukiwania.

Od tego momentu na mapie wyświetlać się będą tylko ogłoszenia pasujące do Twoich potrzeb. Żeby usunąć tę selekcję kliknij w oknie wyszukiwania przycisk Wyczyść.

Na liście wyników pojawią się wszystkie ogłoszenia spełniające kryteria wyszukiwania, znajdujące się w zasięgu mapy widocznej na ekranie. W momencie kiedy przesuniesz mapę lista ogłoszeń się zaktualizuje. Najwyżej na liście znajdują się ogłoszenia promowane w skalach o większym zasięgu mapy; są one także oznaczone intensywnym, żółtym kolorem.

Pamiętaj, że na mapie widoczne są tylko te z nich, które opublikowane zostały w obecnie wyświetlanej skali. Aby zobaczyć więcej ogłoszeń, przybliż się.

Jak poruszać się po mapie?

Po uruchomieniu portalu na mapie domyślnie pojawia się obszar całej Polski. Aby zmienić skalę użyj scrolla myszki lub skorzystaj z narzędzi:

Przybliż/Oddal lub Powiększ

Na pewno zauważyłeś, że w miarę zwiększania przybliżenia, na mapie pojawia się coraz więcej ogłoszeń. Wynika to ze sposobu, według którego ogłoszeniodawcy promują swoje ogłoszenia na portalu - im wcześniej ogłoszenie pojawia się na mapie tym więcej osób je przegląda.

Można również przybliżyć się do danej lokalizacji poprzez wpisanie jej nazwy w oknie wyszukiwania miejsc.

Jakie informacje znajdują się na etykietkach umieszczonych na mapie?

Etykiety umieszczone na mapie przedstawiają zdjęcie nieruchomości oraz jej podstawowe parametry, które dotyczą typu nieruchomości, jej ceny i metrażu (dla ogłoszeń wynajmu) lub ceny za metr kwadratowy (ogłoszenia sprzedaży). Oprócz tego na ektykiecie znajdują się też ikony odróżniające od siebie ogłoszenia.

Kolorem żółtym oznaczone są ogłoszenia dotyczące wynajmu:

  • Budynku, Działki, Mieszkania

Kolorem czerwonym oznaczone są ogłoszenia sprzedaży:

  • Budynku, Działki, Mieszkania

Kolorem niebieskim oznaczone są ogłoszenia instytucji publicznych dotyczące:

  • Budynku, Działki, Mieszkania

Etykieta połączona jest zawsze z lokalizacją nieruchomości. Jeżeli na mapie znajduje się wiele etykiet to każda z nich za pomocą żółtej strzałki wskazuje dokładne położenie nieruchomości. Im bardziej się przybliżysz z tym większą dokładnością zobaczysz granice nieruchomości (działek i budynków wraz z działkami) lub punkt na mapie (lokale). Do nieruchomości możesz przybliżyć się także za pomocą ikony lupy, która znajduje się w prawym, dolnym rogu etykiety.

Po kliknięciu w etykietę w nowej karcie przeglądarki otworzą się szczegóły ogłoszenia.

Od czego zależy kolejność na liście wyszukiwania?

Ogłoszenia znajdujące się na liście wyszukiwania ograniczone są do zasięgu ustawionego na mapie. Ich kolejność zależy od skali w jakiej zostały opublikowane: ogłoszenia widoczne w najmniejszych skalach (kraju, województwa, podregionu itd.) znajdują się na pierwszych miejscach listy i są dodatkowo wyróżnione kolorem żółtym. Dalej na liście wyników wyświetlane są ogłoszenia dodawane w coraz to bliższych skalach. Na samym dole listy znajdują się ogłoszenia bazy nieruchomości jednostek publicznych - są one opublikowane w najniższej możliwej skali.

Na czym polega automatyczna aktualizacja wyników wyszukiwania?

Opcja ta dostępna jest po wyszukaniu rodzaju ogłoszenia i nieruchomości. W związku z tym, że w OnGeo priorytetem jest lokalizacja na liście wyników wyszukiwania wyświetlają się tylko te ogłoszenia, które znajdują się w zasięgu mapy widocznej na ekranie. Dzięki automatycznej aktualizacji wyników wraz z przesunięciem mapy lub po zmianie jej skali lista wyników aktualizuje się do bieżącego zasięgu. Żeby wrócić do poprzedniego wyniku wyszukiwania, kliknij na znajdujący się nad listą przycisk Poprzedni widok. Automatyczną aktualizację podczas przesuwania mapy można wyłączyć i wyszukiwać ręcznie, klikając za każdym razem Wyszukaj tutaj.

Dlaczego na mapie nie widzę wszystkich ogłoszeń, które znajdują się na liście wyszukiwania?

Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie ogłoszenia dopasowane do wskazanych przez Ciebie potrzeb zlokalizowane w zasięgu mapy, który ustawiony masz aktualnie na ekranie. Poniżej zdjęcia zamieszczonego na liście wyników umiejscowiona jest ikona oczka wraz z informacją, czy to konkretne ogłoszenie jest widoczne na mapie, czy opublikowane zostało w większej skali i trzeba się do niego przybliżyć.

Wszystkie ogłoszenia z żółtym oczkiem są widoczne na mapie (uwaga: etykiety mogą znajdować się pod listą wyszukiwania, w takim wypadku należy przesunąć mapę lub zwinąć listę). Ikona wyszarzonego oczka wskazuje, że ogłoszenie znajduje się na danym obszarze mapy, ale żeby je zobaczyć musisz się przybliżyć (lub kliknąć na nie na liście - mapa sama zmieni skalę).

Jak zapisać ogłoszenia, które najbardziej mnie interesują?

Na liście wyszukiwania, przy każdym ogłoszeniu znajduje się symbol gwiazdki, kliknięcie w nią powoduje zapisanie tego konkretnego ogłoszenia w zakładce Ulubione. Polubić ogłoszenie możesz także z poziomu szczegółów ogłoszenia oraz z poziomu mapy - gwiazdkę znajdziesz na etykietce nieruchomości. Ogłoszenia, które zostaną polubione zapisują się w pamięci przeglądarki, a więc nie na stałe. Każdy kto chce, aby ogłoszenia, które polubił zostały zapisane na stałe musi założyć konto na Ongeo.pl.

 

Polityka prywatności i cookies